Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/monetynews.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/monetynews.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/monetynews.pl/includes/menu.inc).

Czy to zima czy to lato - wypoczywaj w Polsce

Polska na weekend czy też na wakacje staje się dla co poniektórych osób, w dużej mierze obcokrajowców, miejscem gdzie można odpocząć w zgodzie ze środowiskiem naturalnym. Przez nasz kraj przebiegają tysiące szlaków turystycznych w poszczególnych regionach. Każdy region jest niepowtarzalny i przyciąga do siebie przeróżnymi atrakcjami, które należy uwzględnić na swojej liście planując wczasy 2014!


Pokrycie dachu strzechą
Source: www.flickr.com
Krańce południowe Polski to rozciągające się łańcuchy górskie. Wzmożony ruch turystów powiązany jest z sezonowością. Sezon zimowy to nasilony ruch w górskich miasteczkach. Powód jest oczywisty – sezon narciarski.

Masz zamiar pogłębić swoją wiedzę z tego zagadnienia? Służymy pomocą. Wystarczy przejść na następną witrynę i tam dowiedz się więcej (http://www.hotelaltus.pl/pakiety) informacji.

Taki czynny wypoczynek to doskonały trening i test naszych kondycji fizycznych, ale to także znaczące przychody dla apartamentów czy kwater prywatnych oferujących noclegi (szerzej pod adresem - ). Oferując noclegi Zieleniec współzawodniczy z innymi ośrodkami cenami a także położeniem. Ale i inne miasta nie pozostają w tyle, dajmy na to noclegi Karpacz czy noclegi Szklarska Poręba również przyciągają wielu sympatyków białego szaleństwa. Należy, toteż znaleźć ociupinę czasu i zaplanować tego rodzaju wyjazdy w góry (źródło).

W okresie letnim zwiększony ruch turystyczny przenosi się na północne krańce Polski. Tutaj też znajdują się miejscowości oferujące bardzo dużo różnorodnych atrakcji dla urlopowiczów. Liczy się odległość od morza, dostęp do rozrywek typu dyskoteki czy organizacja imprez na świeżym powietrzu. Kurorty od dawna przyciągające rzesze turystów to między innymi Rewal czy Krynica Morska. Często odwiedzanym miasteczkiem znajdującym się na zachodnim wybrzeżu są Międzyzdroje. Rezerwując noclegi trzeba skorzystać z internetu, na którym znajdziemy najbardziej aktualne oferty typu noclegi Międzyzdroje. Znajdują się tu również liczne ośrodki spa, będące rewelacyjnym wypoczynkiem dla naszych zmordowanych ciał.

Spa, masaż ciała
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Dla osób niepełnosprawnych albo chorych, lub po prostu lubiących zaciszne klimaty zaproponować można uzdrowiska, których również nie brakuje w naszym kraju. Największe ich skupisko mieści się w Kotlinie Kłodzkiej. Lądek Zdrój uznawany jest za jedno z najstarszych uzdrowisk w Europie. Przybywają tutaj duże ilości kuracjuszy, aby wypocząć i skorzystać z usług, jakie mają do zaproponowania tutejsze domy zdrojowe oraz pensjonaty. Kudowa Zdrój położona jest w sąsiedztwie Gór Stołowych. Miejscami wartymi zobaczenia są między innymi Błędne Skały czy Park Dinozaury. Duszniki Zdrój to między innymi: Muzeum Papiernictwa, w którym można podejrzeć jak czerpie się prawdziwy papier; czy też Pijalnia Wód Mineralnych, w której można napić się wody bogatej w wiele zdrowotnych składników.


Reasumując do wyboru na spędzenie wolnego czasu mamy góry, morze oraz takie regiony jak: Bieszczady czy Mazury. Taka różnorodność to bez wątpienia atut naszego kraju w porównaniu do niektórych państw europejskich. Korzystajmy, więc z tego, co posiadamy.


Author: k.s.