Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/monetynews.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/monetynews.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/monetynews.pl/includes/menu.inc).

Realizacja dziecięcych wyobrażeń w dorosłym wieku.

Temat, jak różne są wyobrażenia od stanu rzeczywistego, godne jest poświęcenia mu kilku sporych tomów. Wiecie jak to jest, zajmujecie się czymś przez jakiś czas, pewien projekt, który zapowiada się naprawdę niezły, myślicie o tym jaki będzie jego efekt, jak bardzo spodoba się wszystkim zainteresowanym. Nareszcie nadchodzi moment, w którym twoje dzieło ujrzeć ma światło dzienne, ty czekasz na reakcję widzów i... nic wielkiego, a wręcz klapa. Rzeczywistość znów zwyciężyła.


Nowy Walkman®: muzyka na trzy sposoby
Author: Sony
Source: Sony
Co w takim wypadku można zrobić? No tak, najłatwiej zamknąć się w sobie i obrazić na cały świat, lecz czy takie działania załatwiają sprawę? Niekoniecznie. Choćbyśmy nie wiem, jak się jej przeciwstawiali zostaniemy jedynie jak znany wszystkim Don Kichot toczący walkę z wiatrakami. Zasada jest taka, aby nie robić sobie zbyt dużych oczekiwań, popatrzmy na temat z rozsądkiem i swego rodzaju pokorą, która sprawi, że lepiej przyjmiemy ewentualną porażkę. Jeśli nastawimy nie nastawimy się na niewyobrażalny sukces przeżyjemy mniejsze rozczarowanie niż gdybyśmy oczekiwali poklasku lub braw na stojąco.

Problem ten jest istotny, jeżeli chodzi o wybór studiów wśród młodzieży. Mają oni duże oczekiwania co do wybieranych przez siebie kierunków studiów. Jedna osoba chce iść na archeologię, ponieważ naczytała się kilka lektur o cudownych odkryciach, w związku z tym pojawia się w głowie myśli: może ja także dokonam jakiegoś odkrycia. Inna osoba chciałaby studiować muzykologię, gdyż bardzo interesuje się muzyką, poznała klasykę, zespoły takie jak Pink Floyd, Led Zeppelin lub The Doors, a także orientuje się we współczesnej muzyce, wie co prezentują Kings Of Leon oraz Foals. Jeszcze kolejna osoba idzie na politologię, bo przecież zna się na polityce i chce odnieść sukces jako polityk. Ogląda codziennie Wiadomości oraz Fakty, zna kilka książek, które każdy politolog powinien znać.

A później zjawia się rzeczywistość. I ten niedoszły archeolog zamiast dokonywania niezwykłych odkryć dostaje łopatę i grzebie w ziemi nieopodal uczelni, muzykolog uczy się na pamięć nut, czyta niezrozumiałe teksty i dowiaduje się kolejny raz, iż nie ma słuchu muzycznego. Współczesna muzyka natomiast dla jego nauczycieli to lata dwudzieste XX wieku. Nieszczęsny przyszły politolog trochę się zawiódł, gdyż co prawda wystartował nieźle i nawet wstąpił do młodzieżówki jakiejś partii, lecz przekonał się, że kto chce zrobić karierę w polityce, musi być trochę bardziej bezczelny niż on.