Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/monetynews.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/monetynews.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/monetynews.pl/includes/menu.inc).

Znakomity pomysł na wakacyjną przygodę na np. większych akwenach wodnych

Wakacje nad wodą to wspaniały sposób na spędzenie paru letnich tygodni. W czasie takiego urlopu możemy zwyczajnie opalać się na piasku, lub szukać bardziej aktywnych rozrywek.


Jeżeli preferujemy akurat taką formę na spędzanie czasu, możemy skorzystać z pewnej wypożyczalni i nająć na np. kilka dni skuter wodny, kajak albo nawet pewien jacht.
wynajem jachtów
Author: Graeme Churchard
Source: http://www.flickr.com


Należy tu zaznaczyć, że do wypożyczenia (zwłaszcza tych większych) jednostek pływających, trzeba mieć aktualny patent np. żeglarza jachtowego.

Uzupełniające publikacje w kontekście omawianego zagadnienia też są ekscytujące - więcej pod wskazanym adresem (https://galerialucznik.pl/pl/blog/jak-szyc-podwojna-igla-1533034288.html). Kliknij więc tu i zobacz, że to fakt.

Podobnie jak prawo jazdy ma swoje kategorie, tak i patent mógłby tyczyć się różnorodnych jednostek pływających. A istnieją jachty posiadające żagle, z silnikiem spalinowym czy z połączeniem tych dwóch napędów. Opłata za wynajem jachtu waha się wokół sumy 50-100 zł za 24 godziny, lecz to jest zależne m.in. od jego rozmiaru, napędu czy też wyposażenia jachtu. Naturalnie każdy z nich musi mieć własny ekwipunek (genua z rollerem) oraz swoje oprzyrządowanie standardowe. W tym haki, liny cumownicze, bosak czy trap.


Jeśli wybierzemy wynajem jachtów, to powinniśmy umówić się z oferującą taką usługę spółką i stosownie wcześniej omówić wszystkie szczegóły. Praktycznie we wszystkich wypożyczalniach jest aktualna rezerwacja jednostek i terminów ich wypożyczenia.


Niezależnie od rodzaju wyposażenia np. kambuza, zatem kuchni w różnorodnego rodzaju patelnie, należy mieć pewność, że wynajmowany przez nas jacht ma całkowite wyposażenie bezpieczeństwa (flary oraz gaśnice) i oprzyrządowanie nawigacyjne, zatem kompas i echosondę. W tym czasie, jeśli mamy dodatkowo olbrzymie doświadczenie, moglibyśmy nająć jacht nawet na znaczny rejs oceaniczny.