Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/monetynews.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/monetynews.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/monetynews.pl/includes/menu.inc).

Bujanie w obłokach, czyli niepowtarzalne hobby

Jeśli zastanawiamy się, jak zagospodarować wolny czas, lub chcemy jakoś rozładować napięcie w pracy a jednocześnie lubimy mocne doznanianiebanalnym wyjściem jest wzbić się w powietrze. O czym mowa, i od czego zacząć?


Samolot
Author: CleftClips
Source: http://www.flickr.com
Corocznie notowany jest duży wzrost ruchu lotniczego. Świetnie widać to po przebijanych rekordach w ilości pasażerów na poszczególnych lotniskach w naszym kraju. Coraz więcej podróżujących wybiera właśnie samolot jako środek lokomocji. Ale dość już o komercyjnym ruchu lotniczym. Zatrzymajmy się raczej na lotnictwie amatorskim.

Z roku na rok jest ono bardziej popularne, a jednocześnie dostępne nie tylko dla bogatych. Samoloty ultralekkie, bo to o nich mowa, stają się ostatnio coraz częstszym widokiem na niebie. Ich ceny wahają się już od ok. 50 tys.

Czy masz chęć zgłębić prezentowane zagadnienie? Jeśli tak, to sprawdź rekomendowany link (www.eccotravel.eu/p/argentyna), a zapewne znajdziesz takie dane, które okażą się niezwykle pomocne.

euro, a te z drugiej ręki dostępne są już za 1/5 tej kwoty. Trzeba jednak pamiętać, iż aby rozpocząć przygodę z lotnictwem amatorskim, powinniśmy najpierw odbyć stosowne szkolenie lotnicze, jakiego koszt wynosi nawet 8 tysięcy złotych (dodatkowe informacje o szkoleniu lotniczym). Jak widać koszt takiego samolotu może być niewiele wyższy niż średniej klasy nowe auto. Osoby, dla których powyższe kwoty wydają się za wysokie mogą pomyśleć o czymś tak samo ekscytującym. Mianowicie skoki ze spadochronem. Wyskoczenie z samolotu lecącego na wysokim pułapie daje niebywały poziom doznań i jest doskonałym pomysłem dla amatorów mocnych wrażeń.

Skok ze spadochronem
Author: PEOSoldier
Source: http://www.flickr.com
Koszty takiej rozrywki są na poziomie zdecydowanie bardziej przystępnym nawet dla niezamożnych osób. Skoki w tandemie, czyli razem z instruktorem przypiętym do nas specjalną uprzężą kosztują nawet kilkuset zł. Jeśli chcielibyśmy mieć sposobność oddawania skoków samemu, potrzebne będzie szkolenie spadochronowe (przeczytaj więcej o szkoleniu spadochronowym). Tutaj cena osiąga już nawet kilka tysięcy zł. Pozytywnie odbyte szkolenie spadochronowe otwiera nam drogę do uzyskania licencji skoczka. Jeżeli zdecydujemy się na skoki z wysokości, wtedy musimy rozważyć kupno własnego sprzętu. Za komplet niezbędnego ekwipunku trzeba będzie zapłacić co najmniej 10 000 złotych, z czego najbardziej kosztowna jest oczywiście sama czasza spadochronu.

Zwolennicy mocnych doznań nie muszą być skazani na nie mające końca odkładanie swoich marzeń. Skok spadochronowy lub szkolenie lotnicze jest zaledwie na wyciągnięcie ręki i nie zawsze oznacza bardzo duże koszty i kłopoty dla domowego budżetu. Pomyślmy o tym, gdy zamarzy nam się dreszczyk emocji i zastrzyk adrenaliny.