Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/monetynews.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/monetynews.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/monetynews.pl/includes/menu.inc).

Czasami spory zastrzyk gotówki może zaskoczyć nas niespodziewanie - możemy na przykład odszukać w piwnicy stary klaser dziadka

Życie jest pełne dziwnych zbiegów okoliczności. Zazwyczaj niczego się nie spodziewamy. Mamy możliwość znaleźć albo dostać w spadku dużą kolekcję starych banknotów.
pomoc
Author: Lipton Ice Tea


Może okazać się to dla nas prawdziwym przedświątecznym podarkiem.


Zwykle każdy posiada jakieś zainteresowanie. Dla niektórych będzie to siłownia, dla innych fotografowanie, a jeszcze ktoś inny lubi zbierać stare pieniądze. Stare monety i banknoty są fascynujące, ponieważ są świadkami odległych czasów. Są wrotami do starych czasów. Zwykle nie ma już pośród nas ludzi, którzy żyli dawno, ale zostają przedmioty. Jeśli nasz dziadek kolekcjonował przykładowo stare pieniądze i trzymał je w pięknym klaserze, to pewnego dnia może okazać się, że dostaniemy jego zbiór. Jeżeli nie czujemy u siebie pasji do kolekcjonowania, to możemy klaser sprzedać. Przyniesie nam to oczywiście korzyści finansowe, ale także świadomość, że kolekcja się nie marnuje. U nas pewnie kurzyłby się gdzieś w szafie, a tak trafi do pasjonata, który będzie uradowany z powodu wzbogacenia zbioru. Z tego powodu warto znaleźć profesjonalny skup banknotów i zapytać o wycenę kolekcji. Jeśli posiadamy w zbiorze chociaż kilka unikatowych okazów, to suma na pewno będzie zadowalająca. Oczywiście, ważny jest także stan, w jakim są banknoty. Czy nie są wyblakłe lub potargane.
Ale jeżeli ich wcześniejszy właściciel uwielbiał swe hobby, to na pewno troszczył się o swą kolekcję. Strzegł jej jak oka w głowie i największy skarb na całym świecie.