Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/monetynews.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/monetynews.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/monetynews.pl/includes/menu.inc).

Trenuj mądrze – wzmacniaj mięśniową masę zarówno w siłowni jak również w domu

Wyrabianie masy mięśniowej to założenie licznych kulturystów. Jak ćwiczyć, by szybko uzyskać upragnioną sylwetkę? Zanim weźmiemy się do trenowania, trzeba unaocznić sobie parę wyjątkowo ważnych aspektów. By wyrabiać mięśnie należy wiedzieć o paru ważnych faktach.

Siłownia, ćwiczenia
Author: marshel
Source: http://www.sxc.hu
Po pierwsze wyjątkowo ważna jest dyscyplina. Gdy będzie nam się zdarzało pomijać pewne ćwiczenia bądź też zrobimy sobie niezaplanowaną lukę w treningu, możemy utracić wszystko to po co się zapracowaliśmy.

Poza tym szalenie istotna jest odpowiednia dieta. Zanim zaczniemy trening siłowy trzeba dokonać konsultacji z dietetykiem, jaki powie nam informacje co powinniśmy jeść i w jakich odstępach. Nie konsultując się z profesjonalistą nie wypracujemy efektów, lecz także możemy nadszarpnąć swoje zdrowie.



Abstrahując od tego czy kierujemy się na siłownię, czy też nabywamy akcesoria do swojego mieszkania. Należy wiedzieć, iż by właściwie wypracować masę mięśniową niezbędne są konkretne sprzęty.

Ćwiczenia cardio są dla osób, chcących spalić parę kilogramów. Zupełnie nie poleca się go dla jednostek, którym chodzi o zbudowanie masy mięśniowej. Dlatego też zamiast wioślarza powinieneś zastanowić się nad ławką treningową. Jest bardzo sporo ćwiczeń, posiadających zbawienny wpływ na budowanie masy. Przykładowo trening siłowy na modlitewniku.
W bardzo krótkim okresie da się wypracować sobie mięśnie przedramion, których nie powstydziłby się kulturysta. Jednak są sprzęty, na których można prowadzić bardziej zróżnicowany trening siłowy. Przykładowo stacja do ćwiczeń zezwala na trenowanie tak górnych, jak i dolnych partii mięśniowych.

Jeżeli nie mamy za wiele powierzchni w mieszkaniu, powinno się kupić mniejsze urządzenia. Przykładem mogą być drążki-poręcze.

Poszukujesz dodatkowych wiadomości na prezentowany tutaj temat? To nie problem, po prostu wejdź dalej numizmatyka wycena a zobaczysz, że to było niezwykle proste.

Na wspomnianych sprzętach da się perfekcyjnie trenować mięśnie grzbietu oraz ramion. Co bardzo ważne do ich zainstalowania wystarczy zaledwie przygotować parę otworów. Jak widać profesjonalną siłownię można mieć nawet w niedużym domu.