Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/monetynews.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/monetynews.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/monetynews.pl/includes/menu.inc).

W jaki sposób powstają utwory muzyczne, najważniejsze elementy wyposażenia dobrego studia nagrań.

Muzyka jest z nami na każdym kroku, w praktyce jest ona obecna w zasadzie wszędzie. Można zresztą przyjrzeć się spacerującym obok ludziom, duża ich część ma na głowach słuchawki i czegoś słucha. Muzyka też wykorzystywana jest komercyjnie, na przykład w spotach promocyjnych oraz reklamowych.
Nagranie słuchowiska
Author: Ilmicrofono Oggiono
Source: http://www.flickr.com
Jednak o ile większość muzyki słucha, to mało kto tak naprawdę wie, jak muzyka jest tworzona do postaci, którą można usłyszeć w telewizji albo radiu. Okazuje się, że zdecydowana większość utworów muzycznych powstaje w specjalnych studiach nagrań, to znaczy wyposażonych odpowiednio miejscach, w których są nagrywane. Tu większość nas skojarzy wielki stół z wieloma rzędami pokręteł oraz muzyków ze słuchawkami na głowach, grających swój utwór. I faktycznie właśnie tak wygląda nagraniowe studio, choć w tych prawdziwych jest dużo więcej sprzętu oraz ludzi obsługujących. I jest to sprzęt naprawdę bardzo profesjonalny, dzięki któremu nagrywać się da ścieżki dźwiękowe z najwyższą jakością.

Profesjonalne nagraniowe studio składa się z kilku pomieszczeń.

Czy poszukujesz na stronie opakowania dla gastronomii na pakujmy.pl czegoś bardzo ciekawego? Namawiamy w takim razie do następnego wpisu. Należy jedynie wejść w poniższy link.

Najważniejszym z nich jest reżyserka, w której zamontowane są wszystkie urządzenia do miksowania, nagrywania i obróbki dźwięku. Będą to przede wszystkim do nich rejestratory, mikrofony, equalizery, miksery oraz wzmacniacze, każde jest obsługiwane przez zespół doświadczonych techników. Drugim niezwykle ważnym pomieszczeniem jest nagraniowa sala.

Musi być ona odpowiednio odizolowana od otoczenia, dzięki czemu dźwięki pochodzące z otoczenia nie będą przeszkadzać muzykom, przeważnie taka płyty wermikulitowe będzie obejmować nie tylko same ściany lecz także podłogę i sufit. W lepszych studiach nagrań reżyserka będzie oddzielona od sali nagrań szybą, dzięki czemu głos przedostaje się bezpośrednio do sprzętu nagrywającego a nie rozchodzi się po pomieszczeniu. Jeżeli zagwarantuje się to wszystko, to na pewno wszystkie albumy i single z Fabryki Dźwiękuff zostają odpowiednio nagrane , a artyści, którzy będą korzystać z tego właśnie studia będą w pełni usatysfakcjonowani ze współpracy.